Hjem
  Om NBLF
  English
 
  Anbefalinger
  Kretslag
  Br.befalsnytt
  Møtereferat
  Reisestipend
  Temperaturer
 
  Prosjekter
  Solskinnshist.
  Diskusjoner
  Gjestebok
  Lenker
 
  Bli medlem
  Kontakt oss
 
  Skoleundervisning
  Trygg hjemme
  Livsviktig
  Brannsikker bolig
 
  Nyhetsarkiv
  Stillingsarkiv
 
  FEU
  Ordliste - KBT
  Ordliste - TAF
 

 
 

FULLMAKT TIL 110-OPERATØRENE

Av Per Ole Sivertsen 
20.04.2008
 
Det har vært tilfeller hvor geografiske grenser mellom kommuner/brannvesen har ført til at 110-operatøren har måttet velge ressurs ut i fra hvor hendelsen har skjedd og ikke hva som ville vært best for å håndtere den aktuelle hendelsen.
-
110-forum har bedt NBLF om å utarbeide en generell fullmakt til 110-sentralene, som landets brannsjefer kan enes om. Nå har vi gjort det og her er resultatet.
 

 
FULLMAKT TIL 110-SENTRALEN
 

Brannsjefen i Kommunenavn kommune gir med dette 110-sentralen fullmakt til å kalle ut de ressurser til førsteinnsats som operatøren mener er mest hensiktsmessig i den gitte situasjonen uavhengig av hvor hendelsen er.

 

Dersom operatøren kaller ut ressurser fra en annen kommune må operatøren varsle og informere vakthavende befal i den kommunen hvor hendelsen har skjedd.

 

 

Sted og dato:

 

 

__________________________

Underskrift og stempel:

 

 

__________________________

 

 

 
Hensikten med denne fullmakten er å gi 110-operatørene fullmakt til å benytte den ressursen som til enhver tid er nærmest og/eller mest hensiktsmessig til å håndtere hendelsen.
-

Bli den første til å kommentere denne nyheten! Skriv inn i feltene nedenfor.
 
 
Skrive kommentar? Da må må du logge inn først!
 

 

 



Webredaktør: Marianne Juul

 

 

  ANNONSER
 


Nettsidene er utviklet av
Powel AS, avd. Datamann