Vil du ta utfordringen sammen med oss – for våre innbyggere?
110-sentralen mottar nødmeldinger fra Asker og Bærum og utalarmerer kollegaer i eget brannvesen. I tillegg betjener sentralen cirka 800 brannalarmer fra virksomheter og cirka 5.000 brann- og innbruddsalarmer fra private boliger i Asker og Bærum. 110-sentralen har som en av de første nødsentralene i landet tatt i bruk det nye nødnettet med helt nye verktøy for radio, telefoni samt for oppdragshåndtering. Dette har blant annet ført til et faglig løft og tettere samarbeid med både nabobrannvesen, politi og helse.
Avdelingen har 13 ansatte, fem vaktledere og fem operatører i helkontinuerlig turnus 33.6t/uke, en dagtidsansatt operatør, en IKT- tekniker og avdelingsleder. I tillegg har vi fire utviklingsstillinger fra beredskap som følger beredskap sin turnus (42t/uke).
Arbeidsoppgaver
Motta og formidle nødmeldinger og alarmer, inklusiv kommunisere og loggføre med skadested
Ta imot tester på alarmanlegg fra installatører og kunder
Vedlikeholde planverk
Betjene alle dataverktøy i sentralen, etter gjeldende retningslinjer
Til stillingen søker vi etter personer som har:
Grunnutdanning som brannkonstabel
Gode samarbeids- og kommunikasjonsevner
God serviceinnstilling i forhold til kunder og ansatte
God muntlig og skriftlig norsk fremstillingsevne
Gode muntlige engelsk fremstillingsevne
Kompetanse innen IKT
God helse og fysikk
Evne til å jobbe under stort psykisk arbeidspress
Plettfri vandel (politiattest må fremlegges ved ansettelse)
I følge offentlighetsloven § 25 i kraft fra 1. jan. 2009, må det gjøres oppmerksom på at opplysninger om søkeren kan bli gjort offentlige selv om søkeren har bedt om ikke å bli oppført på søkerlisten.
Vi tilbyr
Dyktige og motiverte kolleger
Et meget godt arbeidsmiljø i en IA-bedrift med lavt sykefravær og lav turnover
Medlemskap i en av Norges beste pensjonsordninger
Mulighet for trening i arbeidstiden og meget gode treningsfasiliteter
Uniform
Lønnes etter faste satser og har brannmester grad.
Tilsetting på de vilkår som til enhver tid fremgår av lover, reglementer og tariffavtaler.
Vi ønsker speiselt personer som har:
Erfaring fra nødalarmeringssentral
ICCS- og Vision-kurs
Beredskapsutdanning trinn 1
Operatørkurs fra Norges Brannskole
Søkere anmodes om å begrunne sin søknad. I tillegg skal det følge en oversikt over kurs og utdannelse. Vedlagte dokumenter returneres ikke.Kun elektronisk søknad behandles.
Det er også mulighet for et 1-2 års vikariat i tillegg til den faste stillingen